Części potrzebne do budowy instalacji on-grid. Hoymiles HMS-2000-4T, DTU-Pro-S.

Aby mieć darmową energię ze słońca trzeba zaopatrzyć się w instalacje fotowoltaiczną. Moc takiej instalacji trzeba dobrać do ilości energii konsumowanej w domu. Ja zdecydowałem się na instalację fotowoltaiczną zbudowaną z mikro inwerterów HMS-2000-4T. Układ zbudowany w taki sposób jest bardzo elastyczny. Można go rozbudować o kolejne 2 lub 4 panele dokupując następny moduł i 4 panele.

Partner filmu: Hoymiles

Link: https://www.hoymiles.com/de-eu/microinverter/

Smart lock, elektroniczny zamek do drzwi wejściowych. WELOCK PCB41 EU.

Zamek w drzwiach najczęściej kojarzy się kluczem. Każdy z nas często szukał klucza który zaginą. Postanowiłem temu zaradzić zamieniając zamek na klucz zamkiem elektronicznym. Używanie takiego klucza wygląda następująco. Wciskamy przycisk kłódki wpisujemy hasło i zatwierdzamy kłódką. Gałka blokuje się i możemy otworzyć drzwi albo zamknąć. Każdej osobie możemy przydzielić osobne hasło. Możemy też otworzyć drzwi używając karty RFID albo telefonu. Jak to wszystko funkcjonuje zostało opisane w filmie.

Partner filmu: WE.LOCK

Link: https://welock.com?freeyt0001

Link do produktu: WELOCK PCB41 https://en.welock.com/products/keypad-smart-lock-pcb41/freeyt0001 KOD RABATOWY GET20

WiFibox: https://www.welock.com//products/wifibox2-bridge/freeyt0001

Inne produkty: https://www.welock.com/products/welock-fingerprint-electronic-smart-door-lock-cylinder-touch41/freeyt0001

Rama pod panele fotowoltaiczne montaż na ścianie.

Panele fotowoltaiczne muszą posiadać solidny stelaż. Rama ma zapewnić odpowiednią nośność, ma zabezpieczyć przed porwaniem paneli fotowoltaicznych przez wiatr. Musi być odpowiednio sztywna żeby uniemożliwić cykliczne ruchy. Cykliczne ruchy konstrukcji wywołują naprężenie zmęczeniowe w materiale paneli i ramy. Jeśli weźmiemy odpowiedni przedział czasu takie drgania mogą wykonać setki tysięcy cykli doprowadzając do uszkodzenia paneli fotowoltaicznych.