Jak zamontować blat kuchenny.

Blat kuchenny jest bardzo ważny w kuchni. Na blacie kuchennym powstają potrawy. Jeśli blat kuchenny jest zamontowany niepoprawnie szybko się może uszkodzić. Jeżeli nie zabezpieczymy krawędzi płyty wiórowej może to doprowadzić do nabrania wilgoci przez blat kuchenny. Wilgotna płyta wiórowa jak nabiera wody zaczyna pęcznieć. Robi się bardzo brzydka. Wilgoć ułatwia rozmnażanie się grzybów i bakterii co znacznie przyśpiesza uszkadzanie blatu. Czasami zdarza się taka sytuacja że blat jest zbyt wąski i po wycięciu otworów na zlewozmywak czy kuchenkę zostaje mało materiału. Blat w tym miejscu wykrzywia się.

Montaż instalacji kanalizacyjnej Remont domu

Instalacja kanalizacyjna jest bardzo ważna. Poprzez system rur nieczystości są wyprowadzane do oczyszczalni. Jeśli kanalizacja ulegnie zatkaniu. Nie możemy brać kąpieli, korzystać z toalety, Umyć naczyń. Dlatego trzeba przestrzegać wytycznych z dokumentacji technicznej. Czym staranniej wykonana instalacja kanalizacji tym rzadsze problemy. W filmie opowiadam na co trzeba zwrócić uwagę podczas układania rur.

Przygotowanie pszczół do zimy. Izolacja matki, wentylacja.

W hodowli pszczół jedną najważniejszą sprawą jest przygotowanie pszczół do zimy. Jeśli pszczoły zostaną źle przygotowane to nie dożyją wiosny.

Na zimowle wpływa wiele czynników takich jak:

1. Wentylacja w ulu.

2. Ilość pokarmu. https://youtu.be/5qd4zDGOZvc

3. Ustawienie ula. 4. Ilość pasożytów w rodzinie.

5. Czy rodzina jest zainfekowana wirusami i innymi patogenami.

6. Dobrze dobranie ilości ramek do ilości pszczół.

Jeżeli zadbamy o wszystkie z powyższych czynników znacznie zwiększamy przeżycie pszczół. Jak ja przygotowuje rodziny pszczele do zimowli możecie zobaczyć w filmie.