Zakuwanie elastycznej rury karbowanej, Zbijak do zarabiania rury.

W układzie solarnym często jest używana elastyczna rura karbowana. Można kupić ją w osłonie termicznej. Wystarczy obciąć na wymiar i zakuć końcówki rury. Do zakucia końcówki trzeba użyć specjalnego narzędzia które zaciska końcówkę rury. Ja zakupiłem narzędzie zbijak do rury karbowanej rozmiar 12 i 16. Aby połączenie było szczelne podczas montażu trzeba użyć uszczelki.

Rozmiary rur:

Typ: DN12 Średnica wewnętrzna 11.8 mm Średnica zewnętrzna 15.8 mm Nakrętka: 1/2”

Typ: DN16 Średnica wewnętrzna 16.6 mm Średnica zewnętrzna 21.4 mm Nakrętka: 3/4”

Typ: DN20 Średnica wewnętrzna 20.9 mm Średnica zewnętrzna 26.4 mm Nakrętka: 1”

Typ: DN25 Średnica wewnętrzna 25.2 mm Średnica zewnętrzna 37.1 mm Nakrętka: 1-1/4”

Drabina na dach, ewakuacyjna z koszem ochronnym.

Drabina na dach w niektórych miejscach jest obowiązkowa. Zwłaszcza gdy jest to drabina ewakuacyjna. Jeżeli musimy wchodzić na dach dość często musimy zadbać o to żeby była to czynność bezpieczna. Dobrze zrobiona drabina zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Jeśli przekracza wymiar z przepisów musi być wyposażona w kosz ochronny. Kosz ochronny zapobiega oderwaniu się od drabiny i upadkowi z dużej wysokości. Jeśli drabina jest bardzo wysoka trzeba przewidzieć podest odpoczynkowy.

Montaż instalacji Alu PEX TECEflex główne przyłącze wody. CZĘŚĆ 2.

Główne przyłącze wody użytkowej musi być wykonane z solidnych materiałów. Czym lepiej zostanie przygotowana woda przed dostarczenie do budynku tym dłużej i mniej awaryjnie będą funkcjonowały elementy układu ciepłej, ziemnej wody w domu. Użyłem rur Alu PEX TECEflex. W mojej instalacji woda została dodatkowo przefiltrowana i zmiękczona. Takie przygotowanie wody zmniejsza przedostawanie się zanieczyszczeń do zamontowanych urządzeń w instalacji. Zmiękczenie wody zapewnia mniejsze odkładanie się kamienia na płytkach, czajnikach, zbiornikach ciepłej wody użytkowej i innych elementach instalacji. Zapraszam na film jak budowałem układ ciepłej wody użytkowej.

Partner filmu: TECE

Strona www: TECE – https://www.tece.com/pl Kanał

TECE na YouTube: https://www.youtube.com/c/TECEPolska Instagram TECE: https://www.instagram.com/tece.pl/

Facebook TECE: https://www.facebook.com/pl.tece

Link do instrukcji technicznej: https://www.tece.com/pl/do-pobrania-tece/do-pobrania/informacje-techniczne